Лозівська міськрада відхилила протест прокуратури по трубах – Новини Лозової – ТРК Сігма

Лозівська міськрада відхилила протест прокуратури по трубах

Проти протесту. У міській раді – знову дискусія на тему труб гарячої води у підвалах багатоповерхівок.

Проти протесту. У міській раді – знову дискусія на тему труб гарячої води у підвалах багатоповерхівок. Нагадаємо, у серпні депутати дозволили комунальникам їх вирізати, але з цим погодились не усі народні обранці. Зокрема, батьківщиновець Ігор Коломак звернувся до прокуратури. А та винесла протест. Однак цей протест на останній сесії, 7 жовтня, міська рада більшістю голосів відхилила. Міськрадівські юристи переконали народних обранців, що ті все зробили правильно.

У сесійній залі довжелезний протест прокуратури вирішили вислухати повністю. Головна претензія цього відомства – до процедури прийняття рішення. Оскільки будинки є не комунальною власністю, а спільною власністю міста і господарів приватизованих квартир, то депутати таки не могли нехтувати їхньою думкою, вважає прокуратура.

Юридична служба міськради відповідала не менш ґрунтовно. Акцент робила на тому, що старі іржаві труби не можна вважати мережами, а отже, і власністю. Інші опорні моменти цієї позиції: права людей у законах прописані, але як ці права реалізовувати – ні. Тож депутати, як представники усіх лозівчан, на думку міськвиконкомівських юристів, можуть приймати рішення за усіх.

Ініціатори прокурорського розгляду справи, фракція партії «Батьківщина», вкотре нагадала: права людей недоторкані. І можна було знайти можливість, як спитати у всіх власників згоди на вирізання труб, переконаний депутат Сергій Коба.

Механізм отримання згоди людей наприкінці дискусії запропонувала депутатка Світлана Кальченко. Вона закликала народних обранців провести на своїх округах збори і зібрати підписи.

Однак нічого виправляти міська рада не стала. Депутати відхилили протест прокуратури. За це рішення проголосували 35 народних обранців. Проти були тільки п’ятеро представників «Батьківщини». Ігор Коломак – той самий депутат-батьківщиновець, який написав заяву до прокуратури, – тепер чекає від цього відомства подальших дій.

У прокуратурі говорять, що тепер мають докладно вивчити позиції, які представила юридична служба міської ради. Тільки після цього тут дійдуть висновку, чи робитимуть щось далі.

Валерія Гецко