Лозівським особливим дітям необхідна іпотерапія у рідному місті +vd – Новини Лозової – ТРК Сігма

Лозівським особливим дітям необхідна іпотерапія у рідному місті +vd

Після іпотерапії у лозівських дітей-інвалідів покращується здоров’я. Батьки сподіваються продовжити таку реабілітацію.

Діти-інваліди з Лозівського реабілітаційного центру “Перлинки” відчули покращення здоров’я та зробили великий крок у розвитку після занять з кіньми. Сеанси іпотерапії проходили у Павлограді, але швидко припинилися. Тепер дітлахи та їхні батьки бажають відновити заняття з кіньми, але вже у Лозовій.

 

Після Павлограду лозівські діти займалися з кіньми у Близнюківському районі. Їх приймав за власною ініціативою кінний тренер Костянтин Цяпка. Але і цю можливість дітлахи втратили. Костянтину запропонували роботу, і він переїхав. Тепер єдиний вихід для “Перлинок” – прохати міську владу, щоб програму іпотерапії започаткували у Лозовій.

Коні у місті будуть, запевнив Лозівський міський голова Сергій Степанов. А ось чи буде іпотерапія, мер не сказав. Він лише повідомив, що розглядає таку можливість.

У свою чергу Костянтин Цяпка повідомив, що він разом з працівниками іпотерапевтичного центру у Києві намагається створити асоціацію іпотерапевтів України при Академії медичних наук. Зараз вони оформлюють документи.

Якщо з’явиться така асоціація, то діти-інваліди з різних міст зможуть займатися з кіньми. А допомагатимуть їм у цьому кваліфіковані спеціалісти, яких вчитимуть професійні іпотерапевти із-за кордону.

Асоціацію іпотерапевтів України планують створити до літа. Однак, щоб у Лозовій та інших регіонах країни кваліфіковані спеціалісти почали проводити безкоштовні заняття з кіньми, необхідна фінансова підтримка влади і небайдужих людей.

Ірина Лєушканова

 

{flv}18_11_2011_ditu invalidu{/flv}