Технічну територію Лозівського арсеналу очистили на 40% +vd

До Лозової приїхали представники контрольної групи МНС. Вони перевіряли безпечність вже очищеної від снарядів території.

2012 рік стане вирішальним для Лозівського арсеналу. 5 січня про це повідомив директор департаменту Управління рятувальними силами України, генерал Григорій Марченко. Він приїхав до військової частини А0829 у складі контрольної групи МНС, щоб перевірити, наскільки якісно очищують технічну територію.

 

Висновки групи схвальні. Такими темпами арсенал очистять до жовтня цього року. Генерал Григорій Марченко розповів, що остаточні роботи з очищення арсеналу завершать наступного року, проте саме у 2012 виконають основний об’єм роботи. На 2013 залишать лише глибинну надточну перевірку.

Знешкоджувати боєприпаси почнуть у квітні. Гроші на цьогорічні роботи вже є. Як зазначив Григорій Марченко, рятувальники витратять у цілому на очищення арсеналу 50 млн. грн., а не 76 млн. грн., як планувалося раніше. Економлять на піротехніках. У них удвічі довший робочий день. Ці спеціалісти їдуть до Лозової здебільшого за власним бажанням. Тут вони покращують категорію, що дає їм право називатися одними з кращих піротехніків у світі.

На арсеналі працюють 500 піротехніків з усіх міст України. По сто чоловік вони чергуються кожні півтора місяці. Піротехніки вже знешкодили 40% території. Коли землю повністю очистять, її передадуть району та місту. Місцеві урядники ще не вирішили, як ділитимуть територію у майже 250 гектарів. Що буде на ній, також невідомо.

У житлову ж частину арсеналу заселять лозівчан, які стоять у черзі на квартири. Отримати помешкання зможуть більше 60 сімей. Коли це буде, залежатиме від рятувальників. Тільки-но вони офіційно оголосять територію військової частини безпечною, міські комунальники займуться будинками. Місто вже взяло на баланс ці будівлі та слідкує за збереженням усіх комунікацій і котельні.

Анна Скрипник

 

{flv}06_01_2012_arsenal{/flv}