Понад 170 жителів Лозівщини звернулися до медзакладів із симптомами грипу
Про новий грип, що «ходить» Україною, лозівчани чули. Говорять, знають, як з ним боротися – спочатку застосовують свої методи, а потім звертаються у лікарню.
Більшість хворих – діти
За інформацією Лозівського міськміжрайонного управління Держсанепідслужби, з 4 по 10 січня понад 170 жителів Лозівщини звернулися до лікарень із симптомами гострих респіраторних вірусних інфекцій, з них – 113 діти. Така кількість хворих – в межах норми для цього періоду, зазначили у санстанції.
Найближчим часом очікується збільшення кількості хворих, адже діти тільки вийшли з канікул, повідомила заступник головного санітарного лікаря Лозівщини Олександра Уколова. Вона зазначила, моніторинг відвідування навчальних закладів проводять щоденно.
Причин для паніки немає
Поряд з Лозовою – у Слов’янську та Краматорську – рівень захворюваності дійсно підвищений, у Ізюмі ввели карантин, однак жителі Лозівщини приводу панікувати поки не мають, додала Олександра Уколова.
Ситуація із грипом на Харківщині
У Харківській області від грипу померло 5 чоловік. Це підтвердила заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Галина Сіроштан у телефонній розмові телеканалу «Сігма».
Профілактика – вакцинація
Фахівці радять не панікувати, а вже зараз убезпечити себе від захворювання. Один з найефективніших способів – вакцинація, говорить Олександра Уколова. Триває перша хвиля епідемії грипу, тому містяни можуть встигнути убезпечити себе під час другої.
Вакцину проти грипу може придбати будь-який лозівчанин, її ціна в аптеці – від 160 гривень. Зробити щеплення можна у будь-якому медзакладі, однак за умови, якщо пацієнт повністю здоровий, додала Олександра Уколова.
Вона радить, не забувати про найпростіші правила гігієни – мити руки після кожного відвідування вулиці та за потреби носити спеціальну маску у місцях скупчення людей.
Якщо все-таки симптоми застуди або грипу є, треба негайно викликати лікаря, наголосила Ірина Горобівська, завідуюча амбулаторією сімейної медицини у міськлікарні.
Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації
Викликати “швидку” чи терміново звертатися до лікарні необхідно, якщо присутні наступні симптоми:
– сильна блідість або посиніння обличчя;
– затруднення дихання;
– висока температура тіла, що довго не знижується;
– багаторазове блювання та випорожнення;
– порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість;
– болі у грудній клітці;
– домішки крові у мокроті;
– падіння артеріального тиску.
Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого, попереджають медики.
{youtube}869hP6J3poI{/youtube}