Перед ліквідацією ОАСК «роздав» мільйони суддям та люстрованим чиновникам

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) за час воєнного стану ухвалив низку рішень про багатомільйонні виплати люстрованим суддям та екс-заступнику генпрокурора Сергію Кізю, а також скасував санкції щодо підприємства з «російським слідом». Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Як повідомляється, після повномасштабного російського вторгнення 24 лютого Окружний адміністративний суд на понад місяць припинив приймати будь-які рішення. Свою роботу ОАСК відновив лише у квітні – і відтоді прийняв десятки тисяч рішень та ухвал.

Зокрема, у серпні 2022 року суддя Окружного адмінсуду Києва Володимир Келеберда прийняв рішення про скасування наказу про звільнення і поновлення на посаді прокурора колишнього заступника Генпрокурора Сергія Кізя – і про виплату йому за вимушений прогул 3,5 млн грн. На думку Келеберди, наказ не містить належного обґрунтування і складений з порушеннями інструкції з діловодства.

Крім того ОАСК ухвалив рішення про довиплату 3,6 млн грн вихідної допомоги нещодавно звільненому судді Конституційного суду Олександру Литвиненку, якого звільнили з Конституційного суду у зв’язку із закінченням терміну повноважень, у травні ОАСК відкрив за його позовом провадження – і вже у вересні суддя Ігор Качур його позов задовольнив.

відео Bihus.Info

Ще одну значну виплату за час воєнного стану Окружний адміністративний суд м. Києва присудив колишній «судді Майдану» Людмилі Козятник. У 2017 році її звільнила Вища рада правосуддя через те, що під час Революції Гідності вона безпідставно позбавляла водійських прав учасників протестів. Згодом суддя Козятник успішно оскаржила своє звільнення у Верховному Суді. У 2020 році її поновили – і одразу знову звільнили. Однак тепер вона вимагала виплатити їй гроші за 2017-2020 роки, оскільки звільнення 2017 року визнали незаконним. Суддя Володимир Келеберда задовольнив її позов, присудивши їй виплату в розмірі понад 900 тис. грн.

Судді Аблов, Огурцов, Качур та Погрібніченко також за час воєнного стану поновили на посадах низку посадовців, звільнених за законом «Про очищення влади», тобто люстрованих. При цьому їм також присуджували значні виплати за вимушений прогул. Так, колишньому працівнику Секретаріату Кабміну Олексію Мажану суддя Євгеній Аблов присудив 1,18 млн грн виплати. А суддя Олексій Огурцов присудив люстрованому працівнику Служби зовнішньої розвідки (а перед тим – КДБ СРСР) Олегу Білявському 1,67 млн грн.

Практично на всі згадані рішення ОАСКу подані апеляційні скарги до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Розслідувачі звертають увагу на те, що на так званих «Плівках Вовка» – записах із кабінету голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, оприлюднених НАБУ у 2019 та 2020 роках – йдеться про особливі стосунки між ОАСК та КС. Так, на одному із записів Павло Вовк говорить своїм колегам про те, що Конституційний суд «належить» їм.

Як інформував ZAXID.NET, на сьогоднішньому засіданні Верховна Рада проголосувала за основу та в цілому за ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. «За» проголосували 310 нардепів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter