Окупанти у Криму засудили викраденого журналіста з Нової Каховки

Окупанти викрали Сергія Цигіпу у березні 2022 року

Окупаційний «верховний суд» Криму у п’ятницю, 6 жовтня, виніс вирок журналістові й волонтерові Сергію Цигіпі, засудивши його до 13 років колонії за нібито шпигунство. Це на шість років менше, ніж просили прокурори.

«Сергію дали 13 років. Адвокат каже, він добре тримався. Ми на цьому не зупиняємось, будемо подавати апеляцію», – сказала дружина незаконно засудженого українця Олена Цигіпа в коментарі «Суспільному».

Сергій Цигіпа – журналіст і письменник з Нової Каховки Херсонської області, якого окупанти утримують у полоні півтора року. Ветеран АТО. Його викрали за активну проукраїнську позицію та журналістську діяльність. Завдяки його зусиллям у місті був проведений масовий захід громадянської непокори. Цигіпа також активно вів волонтерську діяльність, допомагав людям їжею та ліками.

Після його затримання 12 березня 2022 року зв’язок з ним перервався, та його рідні деякий час не знали, де він і що з ним. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні вони дізналися, що він живий і перебуває в полоні.

Відомо, що з телефона Цигіпи окупанти писали повідомлення іншим місцевим активістам. Коли ті прибували в домовлене місце, їх також викрадали.

Раніше прокурори просили для Цигіпи 19 років колонії. У цій справі відбулося чотири судові засідання.