Новим головою Полтавської ОДА призначили Філіпа Проніна

Пронін раніше обіймав посаду заступника голови Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА)

Новим начальником Полтавської ОДА призначили Новим начальником Полтавської обласної державної адміністрації призначили Філіпа Проніна. Відповідний указ президента України опублікований у вівторок, 10 жовтня.

«Призначити Проніна Філіпа Євгеновича головою Полтавської обласної державної адміністрації», – йдеться в указі.

Також на сайті голови держави оприлюднено указ про звільнення Дмитра Луніна від тимчасового виконання обов’язків голови Полтавської обласної державної адміністрації

Зауважимо, що чутки про звільнення Дмитра Луніна почали ходити напередодні, зранку з’явилася інформація, що новим очільником ОДА стане заступник голови АРМА. 5 вересня Кабмін погодив призначення Проніна головою Полтавської обласної державної адміністрації.

Хто такий Філіп Пронін

Філіп Пронін – заступник голови АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів), має вищу економічну та юридичну освіту, обіймав посаду головного спеціаліста Департаменту аналітичної роботи в Державному комітеті фінансового моніторингу України. Спеціалізувався на фінансових розслідуваннях, пов’язаних із діяльністю банківських установ, державними монополіями, незаконним відшкодуванням ПДВ.

З 2008 по 2010 роки працював в українському офісі компанії KPMG. Відповідав за створення та розвиток групи незалежних фінансових розслідувань. Діяльність підрозділу була зосереджена на корпоративній розвідці, фінансових розслідуваннях та протидії відмиванню коштів.

У період з 2010 по 2017 роки працював у Державній службі фінансового моніторингу України на посаді заступника директора Департаменту фінансових розслідувань – начальника управління аналізу ризиків та типологічних досліджень.

Представляв Україну у Мінських переговорах щодо порушення Російською Федерацією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Акредитований експерт MONEYVAL (Рада Європи) з проведення оцінки національних систем протидії відмиванню коштів.

У 2017 році очолив Управління виявлення та розшуку активів АРМА. Урядовий експерт України з питань імплементації Конвенції ООН проти корупції.

Представник України у міжнародних платформах з питань виявлення та розшуку активів: CARIN, Interpol, StAR та спільному проєкті Європейської Комісії та Європолу «Платформі Офісів з повернення активів ЄС».

З січня 2020 року призначений на посаду заступника Голови АРМА. Має 2-й ранг державного службовця.