Вчителі дали поради, коли починати готуватися та як скласти НМТ на 200 балів

Викладачка української мови та літератури приватної школи “Ранок” у Харкові, Юлія Гарюнова впевнена, що не варто зосереджуватися виключно на теоретичних матеріалах.

У 2021 році пані Юлія потрапила до переліку ТОП-10 вчителів Global Teacher Prize, однак головним досягненням називає високі бали своїх учнів на випускних іспитах з української мови та літератури. На її думку, найкраще інформація запам’ятовується на практиці, пише Радіо Трек.

– Якщо ми говоримо про ЗНО та НМТ, то це тести не лише на перевірку теоретичних знань, а й на логіку, на вміння швидко аналізувати інформацію. Учень, який ніколи не виконував завдань, наближених до випускних тестів, на іспиті просто розгубиться, навіть якщо він чудово знає весь матеріал, — зазначає пані Юлія.

Під час підготовки викладачка радить своїм учням проходити якомога більше тестів: варіанти НМТ попередніх років, пробні тести або звичайні тестові завдання в підручниках і посібниках. Це допоможе визначити питання, на яких учні найчастіше помиляються, та зосередитися на повторенні цих тем.

– Найважливіше під час підготовки — працювати над помилками. Чому я тут помилилася, чи було це питання складним, на чому мені треба зосередитися? Кілька пройдених тестів дають змогу зрозуміти, на яких моментах учні найчастіше припускаються помилок, і далі вже пропрацьовувати саме ці питання, не витрачаючи часу на добре засвоєні теми, — каже викладачка.

На думку Юлії Гарюнової, підготуватися до мультипредметного тесту може кожен, якщо займатися регулярно та використовувати різні ресурси для вивчення тем. Це можуть бути корисні блоги в Youtube чи Instagram, освітні сайти в інтернеті, довідники тощо.

– Учням рекомендую звернути увагу на такі блоги в Інстаграмі, як znonatali чи zno_lit_era. У них багато цікавих дописів і відео з порадами для підготовок, лайфхаками, розбором помилок. Пробні тести можна проходити на сайті zno.osvita.ua. Також багато завдань і тестів є в посібниках для НМТ з олівцем від Інни Літвінової та Зари Тищенко. Що більше практики, то кращим буде результат, — каже пані Юлія.

Викладач математики Анатолій Шигимага впевнений, що головний секрет успішного складання національного мультипредметного тесту полягає в довготривалій підготовці.

– Навіть якщо учні непогано знають цей предмет, я раджу починати підготовку заздалегідь. Однозначно будуть теми, які з роками забулися і потребують уваги. Що більше часу буде до іспитів, то спокійнішою та успішнішою буде підготовка, — ділиться порадою Анатолій Шигимага.

Він каже, що почати готуватися варто щонайменше за кілька місяців до НМТ, найкраще — за рік до іспитів. Якщо процес підготовки відкласти на останній момент, це лише викличе зайві хвилювання в учнів. Щоб уникнути перенавантаження, у випускників має бути достатньо часу для повторення тем.


522

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *