Лікарі кажуть, що корисної ковбаси не існує, але деякі сорти є особливо шкідливими, а деякі все ж можна дозволити собі в обмеженій кількості. Яку ковбасу не можна їсти зовсім, яка щоденна норма продукту, і кому він протипоказаний?
Про це пише AIF.
Яка ковбаса найшкідливіша
Медики сходяться на думці, що найнебезпечнішими є сорти копченої ковбаси, адже в них присутні продукти згоряння і радіолізу, що виробляються при копченні.
Напівкопчені ковбаси також дуже шкідливі. Адже їх спочатку варять, потім смажать, коптять, що значно збільшує кількість небезпечних речовин – канцерогенів.
Крім того такі ковбаси містять до 50% жиру, натрій.
Ліверна ковбаса також потрапила в цей список. Адже якщо раніше її виробляли з печінки, то зараз чого там тільки немає – субпродукти, сало, загусники, консерванти.
Найбезпечнішою, на думку медиків є варена ковбаса. Але і її потрібно вживати в обмеженій кількості.
Скільки можна їсти ковбаси
Медики нагадують, що ковбасу не можна перетворювати в щоденну частину раціону. Це скоріше “делікатес” і оптимальна доза – до 50 грамів на добу, але не більше.
Кому не можна їсти ковбасу
Лікарі застерігають людей з гастритом, харчовою алергією і проблемами шлунково-кишкового тракту відмовитися від вживання продукту.
Обережними потрібно бути і тим, хто страждає набряками, проблемами з нирками. Адже в ковбасі дуже багато солі.
Ковбасні вироби категорично не можна вживати:
дітям до трьох років;
людям з серцевими патологіями, подагрою, панкреатитом, холециститом, запаленням слизової оболонки шлунка, сечокам’яною хворобою,
нефритом, гіпертонією.
468