В Україні зафіксовано третій випадок віспи мавп

В Україні підтверджений черговий випадок захворювання на віспу мавп. Це вже третій випадок вказаної хвороби зафіксований в Україні.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Всі троє пацієнтів мають легкий перебіг захворювання, за кордоном не перебували та, за попередніми даними, не мали контактів із хворими. Також наразі немає підтвердження, що ці випадки є пов’язаними між собою. Разом з тим, ризик поширення цього захворювання серед більшої кількості людей – наразі низький”, – зазначив він в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Ігор Кузін наголосив, що в Україні достатньо тестів для діагностики вказаного захворювання. Йдеться про можливість провести 5 тисяч ПЛР-досліджень. Наразі у кожному регіоні на рівні місцевих центрів контролю та профілактики хвороб забезпечена така можливість.

Також він пояснив, у яких випадках потрібно звертатися до лікаря.

“У випадку, якщо людина спостерігає в себе симптоми схожі симптоми: висипку у вигляді пухирців, зокрема на обличчі, температуру, головний біль тощо, звертайтесь за медичною допомогою, використовуючи засоби протиепідемічного захисту (захисну маску, рукавички тощо), щоб не заразити інших”, – підсумував Ігор Кузін.


187