Україна переходить на зимовий час: коли переводити будильник

Цими вихідними Україна перейде на зимовий час: у ніч з 29 на 30 жовтня годинник переводимо на годину назад.

Годинники в Україні переводять двічі на рік. Роблять це з двох причин: через існування традиції відповідності біологічного часу календарному та для економії електроенергії.

Коли переводять годинники 2022 року на зимовий час

В Україні традиційно годинники на зимовий час переводять в останню неділю жовтня. Тобто 2022 року потрібно буде це зробити в ніч проти 30 жовтня. О 04:00 ранку стрілки годинника переводяться на одну годину назад. А все тому, що взимку світає пізніше, а сутінки настають раніше, ніж у літній період.

Виробники почали встановлювати переведення годинників в електронних пристроях за замовчуванням, тому такі побутові прилади переводять час самостійно. А ось для механічних і таких, які не підключені до Інтернету, необхідне переведення вручну.

Часто переведення годинників приносить не лише фізичний дискомфорт, адже змінюються плани та потрібно проводити певні механічні дії, але й може негативно впливати на здоров’я людини. І щойно ви дізналися, коли переводять годинники 2022 року, одразу потрібно правильно підготуватися до цієї події.

Як саме перехід на зимовий час може вплинути на здоров’я:

коли змінюються циркадні режими (“біологічний” годинник людини), збільшується ймовірність інфаркту, посилення неврологічних та серцево-судинних захворювань;

зміна режиму та нестача сну можуть спровокувати стреси, до цього потрібно особливо підготуватися емоційно чутливим людям;
також переведення годинників погано впливає на концентрацію та уважність людей.

Як підготуватися:

за тиждень-два до дати, коли переводять годинники на зимовий час, потрібно привчити себе прокидатися та йти до сну пізніше на 20-30 хвилин, також змінити час проведення всіх ритуалів, які пов’язані з цими процесами;

провітрюйте приміщення та більше гуляйте на свіжому повітрі – це допоможе наситити мозок киснем;

проводьте зранку розминку для м’язів;

використовуйте помірно ситний сніданок для “запускання” організму.

Так потрібно робити доти, доки ви не змістите свій “біологічний” годинник на годину пізніше.

Зверніть увагу, що згідно зі статистикою, коли переводять годинники, одразу збільшується кількість ДТП і травм. Тому краще не виходити з дому, поки ви повністю не прокинулися.


306