ЄС погодив десятий пакет санкцій проти Росії

Посли Європейського Союзу пізно ввечері погодили десятий пакет санкцій проти Росії, повідомив редактор «Радіо Свобода» в Європі Рікард Йозвяк.

«Нарешті! досягнуто згоди щодо нового пакета санкцій ЄС проти Росії. 10-й з початку вторгнення в Україну рівно рік тому», – написав він у Twitter, не уточнивши подробиць.

За кілька годин перед цим стало відомо, що посли Європейського Союзу третій день поспіль не можуть домовитись про десятий пакет санкцій проти Росії, хоча раніше ЄС планував запровадити його до 24 лютого – роковин початку повномасштабної війни Росії проти України.

Як повідомляла The Guardian із посиланням на свої джерела, в глухий кут зайшли переговори з питання про торгівлю каучуком з Росією, оскільки Польща відкидає вимогу Італії про нові м’якіші обмеження на імпорт каучуку. Польща заявила, що пропоновані обмеження на імпорт каучуку з Росії до ЄС включають таку велику квоту звільненого імпорту й такі тривалі перехідні періоди, що на практиці вони не матимуть жодного ефекту, повідомляла раніше агенція Reuters.

Станом на вечір п’ятниці, 24 лютого, не було інформації про те, що із запропонованого було включено до десятого пакета санкцій, а що – ні.

Раніше президентка Єврокомісії переконувала, що ЄС ухвалить десятий пакет санкцій проти Росії до роковин початку повномасштабної війни.

Десятий пакет санкцій проти РФ передбачав, зокрема, запровадження експортного контролю щодо 47 компонентів для електроніки, які можна використовувати в системах озброєння, включаючи безпілотники, ракети та гелікоптери. До нього також планували включити чотири російські банки, у тому числі «Альфа-банк», і близько 130 фізичних та юридичних осіб, серед яких військові, чиновники та журналісти російських державних ЗМІ. Також під заборону мало потрапити постачання в Росію сантехніки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter