Євросоюз заморозив російські активи на 68 млрд євро

Європейський Союз уже заморозив російських активів на загальну суму 68 млрд євро. Про це пише Politico із посиланням на внутрішній документ Єврокомісії.

При цьому на Бельгію припадає 50 млрд євро з 68 млрд євро. Люксембург посідає друге місце з 5,5 млрд євро. Разом з Італією, Німеччиною, Ірландією, Австрією та Францією на них припадає понад 90% заморожених активів.

А ось скільки саме російських золотовалютних резервів заморожено в ЄС, в Євросоюзі не знають. У внутрішньому документі наводиться приблизна цифра в 33,8 млрд євро із позначкою «у процесі оцінювання, тому не для цитування».

До слова, станом на середину жовтня у країнах Євросоюзу було заморожено 17,4 млрд євро банківських активів російського походження.

Загалом, наразі у різних країнах світу заморожено російських активів на суму понад 300 млрд доларів США: це кошти, нерухомість та інше майно приватних осіб, здебільшого російських олігархів, а також золотовалютні резерви центробанку РФ за кордоном.

Частина держав розглядає ймовірність відправки цих активів на відновлення України після війни.

14 листопада Генеральна Асамблея ООН на спеціальній сесії ухвалила резолюцію авторства України та ще низки держав, в якій міститься заклик до Росії відшкодувати збитки, завдані повномасштабною агресією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter