Бельгія використає заморожені російські активи на підтримку України

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо зустрілися в Брюсселі 11 жовтня 2023

Бельгія має намір цього року створити спеціальний фонд для підтримки України в обсязі 1,7 мільярда євро, користуючись з надходжень від утримання на території країни заморожених російських активів. Про це в Брюсселі під час спільної прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо.

Він зазначив, що Бельгія продовжить підтримувати Україну за трьома напрямками, з яких перші два – це військова допомога та економічні санкції.

«Третій – це створення Фонду України обсягом 1,7 млрд євро… Джерелом цього фонду стануть мільярдні російські активи, заморожені у Бельгії. Ми в Бельгії маємо оподаткування прибутків цих заморожених активів. Минулого року для нас було чітко зрозуміло, що оподаткування прибутків цих активів має на 100% піти на користь народу України. Ми робили це торік, і цього року ми зробимо це знову через фонд на 1,7 млрд євро», – сказав де Кроо, якого процитувала «Європейська правда».

За його совами, цей фонд буде використаний на придбання військової техніки, гуманітарну підтримку, Європейський фонд миру, макрофінансову допомогу тощо.

Перед цим міністерка оборони Бельгії оголосила, що країна відправить в Україну кілька винищувачів F-16, починаючи з 2025 року.