«Справжня турецька казка»: кому Байрактар присвятив свій легендарний винахід – фото

Винахідник розвідувального безпілотного літального апарат “Bayraktar TB2” Сельчук Байрактар свого часу присвятив свій винахід, що у період повномасштабної війни особливо припав до душі українцям, коханій дівчині.

Про неймовірну історію кохання винахідника легендарного безпілотника йдеться на фб-сторінці Верховної ради України, пише molbuk.ua

“Мало хто знає, що за назвою улюбленого всіма нами останніми тижнями безпілотника Байрактар живе добра східна казка тисячі і однієї ночі… Справжня турецька казка….

Сельчук Байрактар — народився 7 жовтня 1979. Батько — Оздемір Байрактар, засновник і власник компанії “Baykar Makina”, яка займається розробками в авіаційно-космічної галузі, виробляє робототехніку та системи управління, а також безпілотні літальні апарати.

Сельчук закінчив Стамбульський технічний університет у 2002 і має ступінь магістра Пенсильванського університету і Массачусетського технологічного інституту.

Доктор наук Технологічного інституту Джорджії.

Отримав широку популярність в травні 2016, взявши участь в об’єднаних військово-тренувальних навчаннях в Ізмірі, де компанія “Baykar Makina” представила свою нову розробку: розвідувальний безпілотний літальний апарат “Bayraktar TB2”.
За рішенням начальника Головного штабу Збройних сил Туреччини Хулусі Акара, даний БПЛА був прийнятий на озброєння турецької армії.

Грає ключову роль в розробці і виробництві нових безпілотних літальних апаратів своєї компанії.

Одружений з дочкою президента Туреччини Ердогана — Сюмейє Ердоган. Він також має ліцензію пілота. Саме їй, Сюмейє Ердоган, Байрактар присвячує свій фантастичний винахід. А після цього просить її руки”, – йдеться у розповіді.

31-річна Сюмейє Ердоган — наймолодша донька Президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, відома як його улюблениця.

“Батько називає її “моя газель”, — повідомляє кореспондент турецької служби ВВС Ірем Кокер. У Туреччині цим словом називають вродливих і дорогих людей.

Вона отримала освіту за спеціальністю “політологія” у США та Великій Британії й працювала радником свого батька, коли той керував “Партією справедливості та розвитку” (тур. AKP), і супроводжувала його у різноманітних дипломатичних поїздках.

У 2015 році з’являлися чутки, що Сюмейє, можливо, візьме участь у парламентських виборах, але цього не сталося.

Зараз вона обіймає скромну посаду в організації із захисту прав турецьких жінок.

Крім участі в кампанії батька, Сюмейє також відкрито підтримує його та його уряд.


0