Харківська область: піротехніки ДСНС знешкодили 155 боєприпасів часів Другої світової війни

12 жовтня піротехнічні групи Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України проводили роботи щодо обстеження території області задля виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулої війни.

Всього було знищено 155 вибухонебезпечних предметів, а саме: 11 артснарядів, 143 мінометних мін та 1 ручну гранату.

Розмінувальні роботи проводились у населених пунктах Богодухівського, Ізюмського районів області а також Основ’янського та Немишлянського районів міста Харкова.

Найбільше боєприпасів виявлено у лісосмузі неподалік села Жихор Основ’янського району. Там піротехніками було розміновано 143 мінометних мін калібром 81 мм .

Усі боєприпаси ліквідовані у той же день на спеціальних полігонах. Постраждалих немає.

Піротехніки ДСНС на місці проведення піротехнічних робіт з місцевими мешканцями проводили роз’яснювальні бесіди щодо дій у разі виявленні підозрілих предметів.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

ГУ ДСНС України у Харківській області

131021-1.jpg131021-2.jpg

131021-3.jpg131021-4.jpg