Дахи лозівських п’ятиповерхівок протікають, не зважаючи на ремонти +vd

Мешканці окремих п’ятиповерхівок на 5 мікрорайоні вимушені покидати власні домівки, бо їх заливає з даху.

Мешканці п’ятих поверхів будинків 13 та 23 на п’ятому мікрорайоні розгублені. Вони вже декілька років поспіль пишуть звернення — спочатку до “ДЕЗа”, потім — у “Житлову управляючу компанію”. Скаржаться на  діряві дахи. У деяких під’їздах 23 будинку вода просочується аж до четвертого поверху.

 

Відповідь комунальників на звернення – поточний ремонт. Вони сталять декілька латок, а вода усе одно тече. За словами Миколи Шуригіна, директора “КСК Лозова”, яке обслуговує будинки на 3 та 5 мікрорайонах, після латочних ремонтів 40% людей змушені знову звертатись за допомогою та писати заяви.

Будинкам на п’ятому мікрорайоні — близько 30 років. Капітального ремонту вони не бачили, хоча термін експлуатації покрівельних матеріалів складає приблизно 15 років. У комунальників коштів вистачає лише на латки. Та й тих вони не можуть покласти більше 10% площі  над однією квартирою, говорить Микола Шуригін, тому вони вигадують нові методи боротьби з протіканням: підкладають поліетилен, або роблять відводи для води.

ЖУК пропонує мешканціям організовувати ОСББ. Це спосіб отримати капітальний ремонт покрівлі. У 2012 році передбачені кошти на капітальні роботи тільки у тих будинках, у яких будуть створені об’єднання співвласників багатоповерхових будинків.

За словами головного інженера ЖУКа Дмитра Стусенка, вирішити проблему протікаючого даху лозівчани сьогодні можуть двома шляхами – створити ОСББ і дочекатись капітального ремонту за державні кошти або купувати необхідні матеріали за власні гроші. Обійдеться другий варіант приблизно у 30 тисяч гривень на під’їзд.

Ричард Малайшка

 

{flv}6_03_12_dahy{/flv}