Лозівські роботодавці радять, як більше заробляти +vd

Більшість мешканців Лозівщини заробляють 1,5-2 тисячі гривень на місяць, але прагнуть мати вищу зарплатню. Рівень доходів засвідчує місцеве управління статистики. А те, що лозівчани ним незадоволені, говорять результати опитування, яке телеканал “Сігма” провів на своєму сайті.

В опитуванні взяли участь більше сотні відвідувачів. Третина з них вважають, що їм було б достатньо 3-4 тисяч гривень. Водночас людям, які вже мають такий дохід, його замало, показує голосування.

“Це нормально. Це у природі людини, – говорить практичний психолог Ірина Хрисанфова. – Ми завжди хочемо більшого, але коли отримаємо більше, то хочемо ще більшого, тому що бачимо нові обрії і можливості. І це невичерпно”.

Лозівський ковальсько-механічний завод — один з найбільших роботодавців у Лозовій. Його директор з персоналу і соцразвитку Ашот Керопов стверджує, що керівництво заводу завжди підтримує прагнення працівника заробляти більше. Навіть за кризових часів. Рецепт, за словами пана Керопова, регулярно звучить на планерних нарадах.

“Для цього потрібно небагато: більше проявляти ініціативи і більше працювати. Робота, у будь-який час, коли ми потрапляли у кризу, робота на ЛКМЗ все одно є. І вона дістається тим, хто її хоче”, – переконує Ашот Керопов.

Найбільше отримують цінні фахівці. Такий, за описом директора з персоналу, має вищу освіту, а то й не одну, досконало розбирається у своїй галузі, постійно покращує свої навички, розширює та поглиблює освіту, проявляє ініціативу. Зарплатня кваліфікованого фахівця на ЛКМЗ, за словами пана Керопова, починається з 4 тисяч гривень.

Інженерам-початківцям тут пропонують близько 2 тисяч. Зарплатня ростиме, якщо працівник доводитиме свою цінність і незамінність, говорить Ашот Керопов. Він сам у 47 років пішов отримувати другу вищу освіту, щоб мати більшу вагу як фахівець. За його спостереженням, людей, готових докладати зусилля для підвищення власної цінності на ринку праці, небагато.

Немає черги з фахівців і на сільгосппідприємство “Лозівський агропромтехсервіс”, хоча їм тут платять таку зарплатню, яку учасники опитування визначили як бажану. Наприклад, тракторист у сезон отримує 5-6 тисяч гривень на місяць, а доярка — 3,5-4,5 тисячі, говорить Сергій Зеленський, засновник “Агропромтехсервісу”.

За його словами, люди хочуть зручний графік і комфортні умови праці. Але до корів треба вставати до схід сонця, а поле у сезон не дає вихідних. Як зауважує пан Зеленський, висока зарплатня — у тих, хто має потрібні знання і повністю віддається роботі. Усі інші — або йдуть, або отримують навіть в “Агропромтехсервісі” небагато.

Результат голосування, в якому більшість складають люди з малим заробітком, для агропідприємця свідчить, що вони займаються не тим.

“Це говорить про те, що — я так вважаю — у нас ніде працювати. Якщо такі мегаполіси, як Харків, – себе там можна знайти, показати. То в Лозівському районі ми себе можемо показати де? В полі і на фермі”, – говорить Сергій Зеленський.

Не боятися шукати себе радить і Ашот Керопов. У Лозовій затребувані далеко не всі професії, до яких в лозівчан проявляється талант. Директор з персоналу ЛКМЗ говорить, що знає багато людей — як інженерів, так і творчих особистостей, — які реалізували себе в більших містах і отримали кращий заробіток. Водночас психолог застерігає: шукаючи більших грошей, треба вміти цінувати те, що маєш. Це рятує від розчарувань і стресу.

“Я би порекомендувала усім людям звернути увагу на свою освіту, на стосунки у родині і на вміння радіти тому, що ви маєте сьогодні. Адже ми не знаємо, чи прийде для нас “завтра”. Ми не знаємо, чи будемо радіти отим 4 (тисячам — ред.), 10 тисячам чи мільйону. Але ми маємо отримати величезне задоволення від того, що в нас є тут, сьогодні і зараз”, – усім без виключення радить практичний психолог Ірина Хрисанфова.

Валерія Гецко

 

{youtube}jcj2txa5QsQ{/youtube}