Домаська школа молодшає

Тут закривають 10 та 11 класи, проте створюють групу для дошкільнят. За десятиліття кількість учнів скоротилася майже втричі.

Домаська школа молодшає. Тут закривають 10 та 11 класи, проте створюють групу для дошкільнят. Такі зміни у житті навчального закладу пов’язані з суттєвим зменшенням кількості учнів. За десятиліття вона скоротилася майже втричі.

 

У цій маленькій школі могли б навчатися 190 дітей. Ще 10 років тому їх було навіть більше – 236. Проте сьогодні наповнюваність закладу не досягає й половини — тільки 83 школяра. А витрати на освіту одного тутешнього учня удвічі більші, ніж на будь-якого учня у міській школі — майже 11 тисяч гривень на рік за одну дитину.

Директор і вчителі запевняють: якість викладання тут ні до чого. Дітей у школі поменшало через демографічну ситуацію та відкриття перших класів на базі дитсадків міста. Оскільки свого дошкільного закладу село не має, батьки ведуть малечу у міські садочки. Там дітлахи і залишаються вчитися.

Реорганізація школи найперше зачіпає нинішніх дев’ятикласників. Аня Грушевець хотіла продовжити вчитися у школі, проте — лише у своїй. Тепер у неї такої можливості немає.

Проте якби старші класи у школі і залишили, то з цих підлітків клас могли б і не назбирати. Для сільської школи він має складатися не менше як з п’яти учнів. А більшість дев’ятикласників поспішають почати працювати.

З 1 вересня Домаська школа стане навчально-виховним комплексом. Вона позбавляється старших класів, проте набирає дошкільнят. Плюсів від цього, вважають тут, набагато більше, ніж мінусів. Дошкільна різновікова група може назбирати до 20 дітлахів. І це дає надію вчителям, що за кілька років їхня школа відвоює втрачене: діти залишаться у сільському закладі, наповнюваність класів зросте, і тут знову відкриють ІІІ ступінь.