Лозівську райполіклініку скорочують, та влада радить не хвилюватися +vd

Колектив поліклініки Центральної районної лікарні з Нового року скорочується на 65 чоловік через перерозподіл пацієнтів.

Колектив поліклініки Центральної районної лікарні з Нового року скорочується на 65 чоловік. Причиною став перерозподіл пацієнтів між міською та районною поліклініками. Виконком Лозівської міськради прийняв рішення, що мешканці Лозової з 1 січня 2012 року будуть обслуговуватися виключно міською лікарнею. Щоб розповісти про причини змін та подальшу долю скорочених медиків, 3 листопада з колективом поліклініки ЦРЛ зустрілися керівники міста і району.

 

Лозівський мер і голова райради прийшли розвіяти туман з домислів і чуток, які виникли через брак інформації. Міський голова Сергій Степанов пояснив: причин перерозподілу пацієнтів — три. Це створення єдиного медичного простору, як наказав Президент, підвищення якості медичних послуг та раціональне використання грошей, обладнання і кадрів. Крім того, юридично поліклініка ЦРЛ не може приймати міських мешканців, повідомив Сергій Степанов.

Голова райради Ігор Нестеров зазначив: йти проти юридичних аргументів ніхто не буде. Однак районній владі потрібні гарантії, що медперсонал не постраждає в результаті реорганізації.

У цьому питання мер послався на заступника губернатора Харківщини Ігоря Шурму. Той приїжджав минулого тижня і обіцяв, що жоден скорочений медик не залишиться без роботи.

Водночас 65 працівників поліклініки вже отримали попередження про те, що будуть скорочені, поскаржилися вони. І запитали, чому скорочують, а не переводять. І Сергій Степанов, і Ігор Нестеров запевнили: якщо законодавство дозволяє таке переведення, то людей переведуть.

Утім набагато більше медиків цікавило те, про що їм розповісти не змогли, – яким чином відбуватиметься розділення міської та районної медицини, чи не постраждають окремі медичні галузі і як усе це відіб’ється на пацієнтах. З зібрання персонал поліклініки вийшов незадоволений.

Над перерозподілом пацієнтів між міською і районною поліклініками працює комісія головного управління охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації. Тривають переговори між владою міста і району щодо приміщення для другої міської поліклініки. Вже наступного тижня, за словами мера Сергія Степанова, мешканці Лозової отримають суттєво більше інформації про все, що відбувається навколо поліклінічного обслуговування.

Валерія Гецко

 

{flv}4_11_2011 mediki{/flv}