Арсенальні переселенці в’їжджають у будинок зі світлом, але без газу і місцями без тепла.
Вони сиділи на валізах з вересня минулого року. І нарешті цього понеділка мешканці небезпечної зони навколо арсеналу почали переїжджати у нове житло, у новобудову на четвертому мікрорайоні. Поки перші переселенці приглядають місце для сну серед купи перевезених речей, у сусідніх квартирах ще тривають ремонти. І нинішні, і майбутні жильці новобудови новим помешканням радіють, хоча спочатку їм доведеться терпіти певні незручності.
Наталя Ісакова — одна з двох перших мешканок цього будинку. У її двокімнатній квартирі поки розвернутися ніде: усе завалене речами. Наталя погодилась на те, щоб косметичний ремонт у квартирі зробили будівельники. Вони пофарбували стіни, поклали простенький лінолеум, встановили звичайнісіньку сантехніку. В цілому жінку все влаштовує, хоча недоробок вистачає. «Мені вже сказали: тисяч 30 — і будет гарна квартира», – говорить вона.
Трохи менше — 20 тисяч — дали на ремонт родині Юлії Дубини. Ця сім’я ремонт вирішила робити самотужки. В отриману суму майже вклалися. Як говорить Юлія, і вони, й інші 16 родин, які взяли ремонт грошима, завершують роботи. Теоретично, усі вони мали б в’їхати сьогодні, бо закінчується дія ордеру на квартиру. Однак ордери, виявляється, можна подовжити.
Переїзди з арсеналу відбуваються відповідно до графіку. Транспорт та робочу силу надає військова частина. За це перша переселенка Наталя Ісакова дуже вдячна і командиру, і офіцерам, і солдатам, які без ліфту підняли її речі на 8 поверх. Переїзд тривав по-військовому швидко — 4 години. На весь під’їзд Наталя Ісакова у перший день була єдиною мешканкою.
Скласти їй компанію прийшла єдина мешканка другого під’їзду, подружка Наталі, Алла. Вона говорить: у квартирі через проблеми з теплопостачанням не більше +5. І це не єдина незручність. Газу у будинку немає. Переселенці поки готуватимуть на електроплитках. Людям пояснили, що газ увімкнуть, коли заселяться не менше 75% мешканців. Обіцяної гарячої води поки також немає. Коли ввімкнуть ліфти — невідомо. Однак новосели, як справжні військові, не скаржаться.
«До всіх труднощів життя ми призвичаєні», – говорить Юлія Дубина.