Лозівські депутати за поведінку отримали зауваження +vd

 

Лозівські депутати на сесії міськради 12 січня встановлювати ставки єдиного податку, змінювали бюджет і сварилися.

Сесія проходила за відсутності міського голови — Сергій Степанов захворів. Різночитання виникли відносно першого ж питання — затверджували місцеве положення про порядок обчислення та сплати єдиного податку. У ньому пропонувався і розмір цього збору: 10% мінімальної зарплатні для першої групи та 20% – для другої.

Цей проект наприкінці 2011 року був оприлюднений як регуляторний акт, аби усі бажаючі могли подати зауваження. Депутат Ігор Коломак зауважив, що не знав про це. Порозпитувавши доповідача Сергія Гранкіна, начальника міськуправління економіки, хто дає дозвіл на публікацію проектів, він виніс пропозицію від фракції “Батьківщина”: встановити ставку єдиного податку для першої групи у розмірі 5%, для другої — 10%.

Виступ Ігоря Коломака вивів з рівноваги голову бюджетної комісії Валерія Рохмана. З’ясування цього питання, як з’ясувалося, почалося ще напередодні. Розмова пішла на підвищених тонах. Валерій Рохман дорікав Ігорю Коломаку, що він невчасно подає пропозиції, а той — що питання підприємництва треба розглядати не лише на бюджетній комісії.

Секретар міськради Тетяна Запорожець зауважила: те, що ставки податку затверджує саме бюджетна комісія, прописано у регламенті.

Під час голосування пропозиція “Батьківщини” не зібрала достатньої кількості голосів — більшість проголосувала за перший варіант ставок.

Ігор Коломак ще кілька разів провокував суперечки, коли довго і наполегливо з’ясовував подробиці проектів у доповідачів. Крім того, більшість народних обранців дратувала камера Ігоря Коломака. Валерій Рохман навіть подав офіційний депутатський запит, щоб йому роз’яснили, на яких підставах Ігор Коломак веде відеозапис.

Пристрасті у залі засмутили запрошеного на сесію директора “Укрспецвагону” Генадія Бурцева. Він зробив депутатам з “Батьківщини” зауваження: запропонував не “піаритися”, а краще працювати у міжсесійний період. Ті ж попросили, щоб пан Бурцев їх не вчив. На цьому розійшлися.

Валерія Гецко

 

{flv}13_02_2012_sessiya{/flv}