Кавун – це смачна ягода, яка вирощується практично у всіх куточках нашої країни. Його солодкуваті ягоди відрізняються великим розміром та свіжим соковитим смаком. Зимою, коли кавунових ягід немає в продажу, ми можемо насолоджуватися напоєм або варенням з цієї соковитої ягоди.
Для приготування варення з кавуна потрібно взяти кілька ягід цього солодкого фрукта. Ми розрізаємо їх на частини, видаляємо насіння та нарізаємо м’якоть на кубики. Потім кавунову м’якоть кладемо у каструлю та додаємо певну кількість води. Кількість води залежить від кількості кавунових кубиків, оскільки головне – це, щоб ягоди покривалося водою.
Після того, як ми додали воду, варимо кавунову суміш на помірному вогні протягом кількох годин. Оскільки кавун має густу м’яку шкірку, треба варити його довше, щоб м’якоть максимально розм’якла. Крім того, ми додаємо варенню лимон, щоб зменшити рizk або відсутність вітаміну С у кавуні. Лимон також додає гарного смаку і аромату.
Рецепт 1 Варення з м’якоті кавуна
Для приготування смачного варення з м’якоті кавуна понадобиться кілька кавунових ягід. Знімаємо шкірку з кавунових ягід і видаляємо насіння. Нарізаємо м’якоть кавуна на невеликі шматочки.
В каструлю наливаємо воду і розливаємо на неї цукор. Додаємо нарізану м’якоть кавуна і варимо на помірному вогні протягом кількох годин. Протягом тривалого варіння, ягода стає м’якою і набуває багатоцінних речовин.
У процесі варіння додаємо в сироп лимонний сік для підсилення смаку. Якщо бажаєте, можна додати трохи цинку, яка покращить корисність варення для організму. Варене з кавуна можна зберігати протягом зими, якщо правильно його закрити в банках або скляних посудинах.
Корисні властивості кавуна
Кавун – це смачна та освіжаюча ягода, яка має безліч корисних властивостей для нашого організму. Вони містять велику кількість води, що допомагає зволожити організм та підтримує водний баланс. Крім того, кавуни містять велику кількість вітаміну С, який підсилює імунітет і захищає від застудних захворювань.
Ріжемо кавун на частини та видаляємо насіння, а потім нарізаємо його на маленькі кусочки. Потім розливаємо воду в каструлю і додаємо кавунові шматочки. Варимо кавун протягом кілька годин на помірному вогні. Якщо кавунова м’якоть дуже м’яка, то варити треба менше часу, оскільки вона швидко розвалюється.
Кінці кавуна можна використовувати для приготування варення. За допомогою цих кінців можна зробити ароматне та корисне варення з кавуна, яке підходить як для сніданку, так і для полуниці чи інших ягід. Для цього потрібно нарізати кінці кавуна на маленькі кусочки, додати сіль, цукор та лимон. Варимо кілька годин, поки маса не стане густою. Потім знімаємо з вогню і додаємо цинк. Варення з кавуна готове!
Рецепт 2 Варення з кавунових кірок
Для варення з кавунових кірок нам знадобиться кілька кавунів. Вони повинні бути дуже спелі та солодкі.
Спочатку знімаємо шкурку з кавунів та розрізаємо їх на невеликі частини. Видаляємо насіння та ріжемо м’якоть на кубики. Частину кубиків можна ще нарізати на менші шматочки для більшої густоти варення.
Далі кладемо кубики кавунової м’якоті в каструлю та додаємо воду, щоб прикрити їх. Варимо на слабкому вогні протягом 2 годин, періодично помішуючи.
Потім додаємо сік лимона та цукор за смаком. Цукор можна додавати поступово, щоб не пересолити варення.
Варимо ще 1 годину, поки варення не стане густим. Якщо вам подобається варення з більшою кількістю кавунових кірок, можна додати ще кубики м’якоті.
Готове варення розливаємо по стерилізованих банках та закриваємо кришками. Зберігаємо в холодильнику або на прохолодному місці.
Варення з кавунових кірок має незвичайний солодкий смак та аромат. Воно стане чудовою добавкою до ранкових сніданків або десертів. Кавунове варення також містить багато корисних речовин, таких як цинк, який сприяє зміцненню імунітету.
Поради як купити велику стиглу ягоду
Велика стигла ягода кавуна – це справжня насолода влітку. Але як вибрати таку ягоду, яка буде соковитою і солодкою? Ось кілька порад, які допоможуть вам у цьому:
- Зверніть увагу на зовнішній вигляд ягоди. Вона повинна мати насичений червоний колір, без плям і пошкоджень.
- Кавунова ягода повинна бути великою і важкою. Якщо кавун має легку ягоду, це може свідчити про те, що він зібраний занадто рано і ще не дозрів.
- Стукніть по ягоді. Якщо вона має глибокий звук, це означає, що вона дозріла і має солодкий смак.
- Зауважте, чи є на ягоді сліди цинку. Це свідчить про те, що вона була добре доглянута і дозріла на кавуновому лозі.
Якщо ви знімаєтеся з польового кавуна, найкращим часом для цього є ранок або вечір. В цей час ягоди ще не нагріються від сонячних променів і будуть свіжими. Також зверніть увагу на те, як ви ріжете кавун. Краще різати його на дві частини, а потім нарізати їх на кілька невеликих кусочків. Таким чином, ви зможете оцінити смак і стиглість кожної частини окремо.
Рецепт 3 Варення з кавуна і яблук
Для приготування варення з кавуна і яблук потрібно насіння, які знімаємо з кавунових ягід. Для цього розрізаємо кавун на кілька частин і виділяємо насіння. Потім нарізаємо кавунову м’якоть на кубики або смужки.
У каструлю з кавуном додаємо нарізані яблука. Для цього ріжемо яблука на невеликі шматочки і додаємо до кавуну. Якщо яблука кислі, можна додати трохи цукру для підсолодження.
Потім варимо кавун з яблуками разом з водою протягом 15-20 хвилин до готовності. Ягоди повинні стати дуже м’якими і легко розливатися.
Вже готове варення розливаємо в стерилізовані банки і закриваємо кришками. Рекомендується додати кілька крапель лимонного соку до кожної банки для збереження свіжості і запобігання затемненню кавунового варення.
Готове варення з кавуна і яблук можна зберігати в прохолодному місці, наприклад, в підвалі чи холодильнику. Воно добре зберігається протягом зими і може бути використане як солодкий десерт або начинка для пирогів та випічки.