У Раді пропонують скасувати три свята та замінити їх іншими

У Верховній раді пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю України щодо встановлення українських свят та скасувати 8 березня, 1 травня та 9 травня.

Законопроєкт №9009 було зареєстровано 13 лютого.

Авторами пропозиції стали: Оксана Савчук (позафракційна), Наталія Піпа, Соломія Бобровська, Ярослав Юрчищин (усі із “Голосу”), Ігор Гузь (“За майбутнє”), Ростислав Тистик (“Слуга народу”).

Замість цих свят група нардепів пропонує встановити нові:

25 лютого – День української жінки (День українки) – День народження Лесі Українки;

9 березня – Шевченків день – День народження Тараса Шевченка;

другий тиждень травня – День матері.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що зараз під час війни з агресором відновлюється український погляд на світ і формуються нові традиції нації-переможця, які потребують закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулої спадщини.

“Досі на державному рівні визначено вихідним днем 8 березня – так званий “Міжнародний жіночий день”, встановлений окупаційним московським режимом з метою популяризації власного погляду на роль та місце жінок. Натомість вважаємо за доцільніше відзначати День української жінки в дату народження найвідомішої української письменниці та громадського діяча – Лесі Українки. У березні слід відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка у день його народження, 9 березня. Щоб уникнути економічних втрат через ще один вихідний, слід усунути інші комуністичні рудименти – насамперед 1 травня”, – вважають депутати.

Замість святкування “Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні” 9 травня, яке використовується росією як головне ідеологічне обґрунтування агресії, закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня.

Нардепи пропонують залишити День пам’яті та примирення 8 травня, як і передбачено президентським указом.

Нагадаємо, з інфографіки “Слово і діло” можна дізнатися, які свята в Україні запровадили чи скасували упродовж 2014-2019 років.


222