Шольц назвав Байдену умову надання Україні танків Leopard 2

Канцлер Німеччини Олаф Шольц у телефонній розмові з президентом США Джо Байденом висунув умову для постачання німецьких танків Leopard 2 Україні – якщо Вашингтон також ухвалить рішення про постачання своїх танків Abrams, пише ввечері в середу, 18 січня, «Європейська правда» з посиланням на Süddeutsche Zeitung.

Деталей дискусії двох лідерів видання не наводить і зазначає, що Байден, вочевидь, не взяв на себе жодних зобов’язань під час розмови.

Про те, що США в новому пакеті військової допомоги не передаватимуть Україні танки також повідомило ввечері 18 січня видання Politico з посиланням на свої джерела.

На Всесвітньому економічному форумі в швейцарському Давосі Шольца запитали, чи надасть Німеччина Україні танки, однак чіткої відповіді не дав. Шольц лише сказав, що його країна робить усе виключно в тісній координації з союзниками, насамперед США. Він повторив, що треба уникнути втягування НАТО і його членів у пряму війну з Росією, пише «Укрінформ».

Речниця Білого дому Карін Жан-П’єр під час брифінгу, коментуючи інформацію про умову Шольца, сказала, що кожна країна сама повинна вирішувати, яку допомогу надавати.

«Президент [Джо Байден] вважає, що кожна країна має ухвалювати своє власне суверенне рішення щодо того, яку безпекову допомогу та які види техніки вони готові надати Україні», – сказала вона.

Оновлено. 20 січня речник німецького уряду Штефан Хеберштрайт заперечив цю інформацію. За його словами, ніколи не було зв’язку чи вимоги, щоби німецькі танки могли бути відправлені до України лише після американських.

Останнім часом тиск на Німеччину з боку інших країн ЄС значно посилився, оскільки танки Leopard 2 – німецького виробництва, й тому Берлін повинен давати згоду на їхній реекспорт. Очікується, що відповідне рішення може бути ухвалене до засідання Контактної групи з питань оборони України цієї п’ятниці.

Україна особливо зацікавлена в отриманні танків Leopard, оскільки в Європі їх понад 2000 одиниць і вони перебувають на озброєнні 13 країн. Але для їхнього реекспорту потрібен дозвіл Берліна, а Німеччина занепокоєна небезпекою ескалації конфлікту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter