Росія через санкції відчуває дефіцит БПЛА, – британська розвідка

Російський БПЛА «Оріон»

Широке використання безпілотних літальних апаратів в російсько-українській війні відіграло ключову роль для обох сторін. Проте нестача БПЛА та швидкі темпи їх знищення, зривають відпрацьовану Росією тактику «розвідувального удару». Росія має проблеми через нестачу безпілотників у зв’язку з санкціями та їх збиттям українськими силами, повідомили у прес-службі Міністерства оборони Великої Британії.

Під час воєнної компанії в Сирії російська армія доволі успішно реалізовувала концепцію «розвідувального удару». Тоді РФ використовувала безпілотники для повітряної розвідки та визначення цілей, які будуть уражені бойовими літаками або артилерією. Але в Україні такий сценарій успішно втілити не вдається.

За даними британської розвідки, у Росії запаси безпілотників значно скоротились, оскільки вони виявилися вразливими як до збиття, так і до електронних перешкод.

Натомість російська авіація здебільшого продовжує уникати вильотів над територією України через загрозу зі сторони українських ракетно-зенітних комплексів. У розвідці вважають, якщо Росія продовжить втрачати свої безпілотники такими ж темпами, як зараз, то це негативно вплине на оперативну ефективність її військ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter