Країни ЄС не відправлять Україні винищувачі, поставка яких була раніше анонсована. Про це пише видання Politico.
Так, Польща заявила, що не буде посилати винищувачі в Україну. Крім Польщі, уряди Болгарії та Словаччини також нещодавно спростували поставку військових літаків в Україну.
Раніше повідомлялося, що українські пілоти вже прибули до Польщі, щоб отримати військові літаки від партнерів з ЄС. Йдеться про реактивні літаки радянської епохи, такі як Міг-29, на яких українські пілоти вже навчені літати. Український парламент навіть конкретизував пожертвування: за озвученою інформацією, Європа відправила в цілому 70 винищувачів, у тому числі 28 Міг-29 з Польщі, 12 зі Словаччини і 16 з Болгарії, а також 14 Су-25 з Болгарії.
Тепер країни ЄС спростовують дану інформацію.
Прем’єр-міністр Болгарії Кирил Петков заявив, що в його країні не вистачає справних літаків і запчастин, а також недостатньо винищувачів для охорони власного повітряного простору, не кажучи вже про надання літаків Україні. Представник Міністерства оборони Словаччини у вівторок також спростував інформацію про пожертвування.
«Словаччина не надаватиме Україні винищувачі», – сказав представник.
До них також приєднався президент Польщі Анджей Дуда. Виступаючи разом з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом на авіабазі Ласк у Польщі, Дуда сказав, що його країна «не збирається направляти будь-які літаки в повітряний простір України», стверджуючи, що «це призведе до військового втручання».
НАТО, підкреслив Дуда, не є стороною у війні Росії з Україною – ключове застереження, яке військовий альянс намагався зробити, попри те, що кілька його членів постачають українській армії летальну зброю, а також вводять проти Москви руйнівні санкції. Пізніше заяву Дуди підтвердив і польський прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.
Розмови про постачання винищувачів Україні спровокував голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель, який вийшов за рамки сценарію під час прес-конференції в неділю, щоб послатися на таку можливість.
«Ми збираємося поставляти… навіть винищувачі Україні», – сказав він, додавши, що у деяких країн ЄС є «види літаків», які потрібні Україні для боротьби з Росією. Боррель навіть припустив, що такі літаки можна фінансувати за рахунок грошей ЄС.
Один з дипломатів ЄС сказав, що країни ЄС були «обурені» публічною заявою Борреля про постачання винищувачів, які не були узгоджені.
У понеділок, 28 лютого, інформацію про винищувачі також повідомляло командування Військово-повітряних сил.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter