Український екс-розвідник, який виявився зрадником, виступає в Росії під псевдонімом Андрій Ваджра
При розслідуванні державної зради, вчиненої колишніми українськими високопосадовцями в інтересах Росії шляхом застосування насильства до учасників Євромайдану, правоохоронці викрили колишнього кадрового офіцера-розвідника, який виправдовує російську агресію й заперечує існування України та її народу. Про це у п’ятницю, 13 жовтня, повідомив Офіс генерального прокурора.
Як сказано в повідомленні, під час досудового розслідування справ Майдану за оперативного супроводження Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції правоохоронці вийшли на колишнього співробітника української розвідки. За даними слідства, екс-правоохоронець до квітня 2014 року працював у розвідувальному органі України, однак його назву правоохоронці не вказали. Володіючи відповідними професійними навичками, досвідом та спеціальними знаннями у сфері проведення інформаційних операцій, з 2013 до 2023 року включно він допомагав державі-агресору в проведенні підривної діяльності проти України.
Координуючи свої дії з представниками РФ, фігурант здійснював інформаційну діяльність під псевдонімом та вигаданою легендою незалежного аналітика і публіциста. Підозрюваний поширював наративи російської пропаганди, які, починаючи з 2013 року, використовувались вищим військово-політичним керівництвом РФ.
Правоохоронці не назвали ім’я підозрюваного, але шляхом моніторингу оприлюдненої фотографії можна встановити, що йдеться про персонажа на псевдонім Андрій Ваджра. В мережі збереглися і деякі його опуси з дискримінацією подій Революції Гідності, зазначає «Українська правда».
Як повідомив Офіс генпрокурора, у 2015 році екс-розвідник виїхав до Росії, де продовжив співпрацю з ворогом. Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України, підозрюваний не припинив свою підривну діяльність, а й надалі систематично поширював російські наративи: виправдовував дії збройних сил РФ, закликав громадян України співпрацювати з окупантами та вчиняти дії з метою ліквідації української держави. Використовуючи відомі прийоми інформаційних операцій, зокрема, маніпулятивний виклад історичних фактів, викривлення причинно-наслідкових зв’язків, посилання на недостовірні дані, підозрюваний створив та поширив низку інформаційних продуктів антиукраїнського змісту.
Екс-розвіднику повідомили про підозру у вчиненні державної зради, в тому числі в умовах воєнного стану. Ймовірно, це зробили заочно, адже він перебуває поза межами України. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, його здійснює ДБР.