Випускників шкіл звільнили від проходження ДПА

Випускників шкіл звільнили від проходження ДПА
Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідний закон ухвалила Верховна Рада України сьогодні, 13 квітня. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

З проханням скасувати ДПА у формі ЗНО для буковинських учнів 11-х класів Чернівецька обласна державна адміністрація звернулася до МОН ще у березні.

“Учні, студенти закладів загальної середньої, професійної та фахової перед вищої освіти у 2020/2021 році в основному перебували на дистанційному навчанні через стрімке поширення коронавірусу. Звільнити їх від проходження ДПА – доцільне рішення, про прийняття якого ми просили МОН”, – зазначила Ірина Ісопенко.

Загалом ж така ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Ці законодавчі зміни також було підтримано Президентом України Володимиром Зеленським і визначено як невідкладні.

Водночас, як повідомляє МОН, усі етапи зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах. Оновна сесія ЗНО триватиме з 21 травня по 15 червня, а додаткова – з 26 червня по 16 липня.


0