Ціна на газ злетіла до 52 грн за куб: деякі підприємства почали закриватися

В Українському союзі промисловості та підприємців (УСПП) підрахували, що у найближчий місяць 50% виробництва може стати збитковим. У січні кубометр газу для бізнесу коштує вже 52,7 грн.

Про це пише Обозрєватєль.

Такі ціни – нищівні для тепличного господарства, переробної галузі, хімпрому, хлібопекарів.

“За численними повідомленнями виробників скла, майже третина підприємств галузі зупинилися у виробництві. Підтримується мінімальна робота спеціалізованих плавильних печей, на спрямований газ, проте на виході продукції немає. Ризик у тому, що такі підприємства у разі їхнього зупинення не зможуть відновити роботу”, – розповіли в УСПП.

Операційний директор компанії GR Agro Артем Ремпен підтверджує – за кожен куб, доводиться платити більше за 52 грн. Можна було знайти варіант і дешевший, але тоді були б ризики припинення постачання газу.

З такою ситуацією зіткнулися підприємства по всій країні: на відкритому ринку знаходили невеликих постачальників, які пропонували газ за вигідними цінами, проте потім виявлялося, що блакитного палива вони не мають.

Глава великого регіонального союзу підприємців Олена Єрьоменко пояснює, що ситуація через ціни досягла критичного масштабу.

За її словами, деякі члени цієї спілки, наприклад “Хлібодар”, перебувають на межі банкрутства. Великі ритейлери не дозволяють підвищувати ціни до рівня хоча б собівартості виробництва – є контракти, які потрібно виконувати. В результаті доводиться працювати у збиток, закривати невигідні проєкти, в які раніше інвестували кошти. Крім того, ще наприкінці 2021 року відбулася серія скорочень співробітників.


422