На похорон принца Філіпа допустять лише 30 осіб

На похорон принца Філіпа допустять лише 30 осіб
Похорон чоловіка королеви Єлизавети ІІ, герцога Единбурзького принца Філіпа відбудеться 17 квітня в умовах карантинних обмежень через пандемію коронавірусу. Його зможуть відвідати лише 30 осіб.

Як повідомляє ВВС, похорон організовували, враховуючи побажання самого принца Філіпа, та адаптували з урахуванням обмежень пандемії коронавірусу.

Служба, яку транслюватимуть по телебаченню, буде церемоніальною подією, а не великою державною, як зазвичай буває під час смерті монарха.

Похорон має відвідати герцог Сассекський, який вилетить для цього з Каліфорнії до Британії. Його дружині герцогині Сассекській – Меган Маркл, яка вагітна другою дитиною, лікарі порадили не подорожувати, повідомив Букінгемський палац.

У день похорону труну принца Філіпа перевезуть із Віндзорського замку до каплиці Святого Георгія в спеціально модифікованому Land Rover, який він допоміг спроєктувати. Члени королівської родини, включно з принцом Уельським, пройдуть за труною, а королева поїде окремо до каплиці.

Гості зберігатимуть соціальну дистанцію та носитимуть маски. Під час процесії, яка триватиме вісім хвилин, стрілятимуть військові гармати та лунатиме дзвін.

Вісім носіїв нестимуть труну, завішену герцогським штандартом, з вінком, військовим беретом та мечем герцога зверху, по західних сходах до каплиці. Там їх зустрінуть настоятель Віндзору та архієпископ Кентерберійський.

99 річний принц Філіп помер вранці 9 квітня у Віндзорському палаці. У лютому-березні він лікувався в одній із лондонських лікарень.

У Великій Британії оголосили жалобу за принцом Філіпом. Впродовж восьми днів в королівстві не будуть приймати нових законів, бо на цей період королева відходить від державних справ. Проте, після похорону Єлизавета II повернеться до своїх державних обов’язків.

Під час національного трауру члени парламенту будуть носити на рукавах траурні стрічки, чоловіки будуть в чорних краватках.


0