Оцінили досвід і мужність

Командир відділення лозівської пожежної частини №24 Сергій Іванов отримав відомчу відзнаку “За врятовані життя”.

Рятувати людей — їхня робота. Однак інколи їх за це нагороджують. Відомчу відзнаку “За врятовані життя” Сергію Іванову вручило його обласне керівництво. На звичайну форму її одягати не можна — тому пресі демонструє нагороду в руках.

 

За минулий рік на рахунку 34-річного прапорщика — одразу два непростих випадки. Наприкінці квітня рятувальникам довелося знімати з балкону 7 поверху чоловіка, який провисів там майже ніч. За однією з версій, він збирався обікрасти квартиру, але щось йому завадило, і він лишився зовні. Тіло горе-верхолаза задеревеніло, він знаходився у шоковому стані. Рятувальник, висячи на драбині на 20-метровій висоті, розминав йому м’язи і приводив до тями розмовами. Тільки за півтори години за допомогою колег зрештою спустив постраждалого на балкон поверхом нижче.

Друга історія трапилася вже у грудні. Сергій Іванов виніс з задимленої палаючої квартири чоловіка, який вже втратив свідомість. Сам рятувальник ситуацію вважає рядовою, та ось його керівництво з цим не погоджується. Як говорить начальник СДПЧ-24 Євген Шевченко, командир відділення скористався досвідом і проявив мужність: поки основні сили підключалися до апаратів на стислому повітрі, Сергій, не втрачаючи час, проповз у квартиру по підлозі у невеличкому шарі неотруєного повітря і витягнув постраждалого. У тій ситуації важливо було миттєво прийняти правильне рішення, бо людина могла у будь-який момент померти від отруєння чадним газом. Вже після цього вчинку рятувальника і представили до нагороди.

Сергій Іванов працює у цій пожежній частині 14 років. Говорить, рятувати людей доводиться постійно. Але жодне врятоване життя не вважає особистою заслугою. Як і отриману нагороду.