ЛКМЗ: літо обіцяє бути стабільним

На 50% більше продукції став випускати Лозівський ковальсько-механічний завод у порівнянні з минулим роком.

На 50% більше продукції став випускати Лозівський ковальсько-механічний завод у порівнянні з минулим роком. А плани на весь 2011-й — ще вищі: випустити продукції більш, ніж на 600 тисяч гривень. У літо ЛКМЗ увійшов с таким пакетом замовлень, що на підприємстві ледь встигають їх виконувати.

За перші п’ять місяців цього року Лозівський ковальсько-механічний завод випустив продукції на 185 мільйонів гривень. Для порівняння, результат всього минулого року — менше 300 мільйонів. Цьогорічні плани — удвічі більші. Проте завод від них почав дещо відставати.

Генеральний директор підприємства говорить: не все залежить від ЛКМЗ. Один з замовників — Харківський тракторний — зупиняється. Проте інші замовлення, навпаки, збільшуються. Щоб підлаштуватися під нові навантаження та перебудувати технологічні процеси, заводу потрібний певний час. Особливо це відчутно у цеху малих серій, де виготовляють спецтехніку. Зараз це один з основних напрямків роботи підприємства.

На ділянці, де виготовляють сільгоспагрегати, робота не менш напружена. Перед початком весняно-польових робіт у заводу активно замовляли добре відому в Україні та країнах колишнього Союзу борону-зчепку. Однак після того, як на початку червня ЛКМЗ представив на виставці в Києві свої нові розробки, посипалися замовлення на них.

Роботи у заводчан менше не буде. За словами гендиректора, літо і весь рік сплановані ритмічно. У місяць підприємство випускатиме продукції в середньому на 55-60 мільйонів гривень. До кінця року відставання від планів на ЛКМЗ зменшиться, запевняє керівництво підприємства. Щоб заводчани працювали ефективніше, їх мотивуватимуть грошима: у травні тут прийняли положення про преміювання.

Зараз на Лозівському ковальсько-механічному працює близько 2800 людей і набір спеціалістів продовжується.