На Авилівці відкрили пам’ятник

22 червня біля військової частини відкрили пам’ятник жертвам концтабору, який знаходився на території арсеналу.

22 червня відкрили пам’ятник жертвам концтабору. Камінь встановили біля контрольно-пропускного пункту військової частини А-0829. На території цієї частини розташовувався табір для військовополонених.

 

На відкриття пам’ятника жертвам концтаборів з’їжджалися і автівками, і маршрутками. Небайдужих і охочих вшанувати пам’ять загиблих зібралось багато, і це не зважаючи на те, що довелося їхати до віддаленої частини Авилівки. Під живу музику пам’ятний знак відкривали голови міста та району.

Ініціаторами встановлення пам’ятника є міська рада ветеранів. Така ідея виникла, коли на арсеналі виявили залишки загиблих військовополонених. Влада підтримала задум ветеранів. У минулому році на пам’ятник виділили 16 тисяч гривень.

Пам’ятник встановили ще весною, але незвично і не дуже зручно. Однак мер міста Сергій Степанов говорить, що роботи ще не завершені.

На урочистому мітингу ветерани згадали лихі роки війни і побажали теперішнім солдатам цього не знати. Опісля священик освятив камінь. Вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання і військовим салютом.

Закінчили відкриття покладанням квітів. Наостанок у небо запустили двох голубів – як символ миру і вісник спокою та злагоди.