У ХНУРЕ будують надсучасний науковий парк, де навчатимуться та працюватимуть ІТ-спеціалісти

10 липня голова ХОДА Юлія Світлична взяла участь у презентації НП «Синергія», який планує стати першим в Україні, що ввійде до Міжнародної організації наукових парків IASP.

НП «Синергія» створюють на площі близько 1500 кв. метрів – на території ХНУРЕ. Завершити роботи планують до вересня 2018 року. Після модернізації науковий парк міститиме 2 сучасні аудиторії для проведення лекційних занять; 2 класи, облаштовані комп’ютерною технікою Apple (iMac останнього покоління); 2 класи – з комп’ютерами на ОС Windows; низку лабораторій (робототехніки, блокчейн, віртуальної реальності, 3d-моделювання, Multidea, облаштовану сенсорними навчальними столами для одночасної командної роботи до 10 осіб на одному приладі та одночасного сприйняття до 100 натискань). Також тут розташується сучасний кінотеатр для візуалізації розробок, кімнати для презентацій проектів та проведення переговорів.

«Кожна держава намагається зробити так, щоб наукова ідея перетворилася на кінцевий продукт. Дуже важливо, коли заклад вищої освіти рухається вперед, завойовує нові ринки, намагається комерціалізувати ідеї та долучити їх до реального виробництва», – відзначила під час презентації НП «Синергія» Юлія Світлична.

Вона наголосила, що для цього в Харківській області створено всі можливості. Діє потужне об’єднання вишів – Харківський університетський консорціум. Уже створено низку галузевих кластерів, що об’єднують виші, науковців та активний бізнес.

«Обласна державна адміністрація в цьому процесі є синергійним партнером, допомагаючи об’єднати зусилля та надати можливість реалізації тим гарним ідеям, яких у нашій області є велика кількість, – сказала Юлія Світлична. – Реалізація цього надзвичайно амбітного та потужного проекту є важливою та актуальною для Харківщини сьогодні. Тому ми радо сприятимемо у цьому процесі як інвесторам, так і вишу».

Презентуючи проект, проректор ХНУРЕ з інноваційно-корпоративної роботи та адміністрування Василь Россіхін відзначив, що створення подібних наукових парків було дозволено законодавством України ще 10 років тому. За цей час у країні створили 24 наукові парки.

«Але з якихось незрозумілих причин жоден із них не працює та не приносить користі, – сказав Василь Россіхін. – Наш науковий парк був створений у 2012 році. Він працював не дуже ефективно, дуже формально. Завдяки зусиллям нинішньої команди ХОДА до нас звернувся інвестор, який запропонував модернізувати наш науковий парк. Хочу висловити вдячність Юлії Олександрівні за те, що вона та її команда сприймає ініціативи та створює синергію між громадянським суспільством, бізнесом та науковим середовищем».

Інвестором проекту стало ТОВ «Креативні технології». Після проведення модернізації наукового парку інвестори та науковці ХНУРЕ ставлять перед своїм дітищем амбітне стратегічне завдання – ввійти до Міжнародної організації наукових парків IASP.

«Асоціація об’єднує близько 500 наукових парків світу, які, у свою чергу, об’єднують близько 140 тисяч контрагентів, тобто компаній, що співпрацюють та отримують комерційні розробки. Жоден український науковий парк ще не входить до цієї асоціації», – пояснив проректор ХНУРЕ з інноваційно-корпоративної роботи та адміністрування.

Він відзначив, що концепція парку містить і велику соціальну мету – надати можливість талановитим студентам та молоді залишатися працювати в Харківській області, отримуючи конкурентну зарплатню.

«Україна зараз є великим експортером ІТ-фахівців до США та країн Європи, проте вона повинна зупинити колись процес «перекачування мозку». Через високі технології та сучасну техніку стане можливим те, що талановита молодь буде залучена до роботи в структурі наукового парку та залишатиметься працювати в Харківській області, а економічні здобутки приноситимуть користь як регіону, так і державі взагалі», – прокоментував науковець.

Під час відвідання Харківського національного університету радіоелектроніки голова ХОДА також ознайомилася з роботою дослідного заводу цього вишу, який, зокрема, розробляє дослідницькі зразки та здійснює серійне виробництво оптоелектронних приладів для модернізації техніки ЗСУ та має замовлення ДП «Укроборонпром». У ХНУРЕ Юлія Світлична провела й особистий прийом громадян, на який звернулося понад 30 співробітників вишу.