
Нові повноваження генпрокурора, передбачені новим законом №12414, надають йому можливість створювати спільні слідчі групи з НАБУ, САП та іншими правоохоронними органами, а також координувати досудове розслідування.
Про це на брифінгу сказав генеральний прокурор Руслан Кравченко, передає Укрінформ.
“Нові повноваження можуть мені надати (право – ред.) зробити групу прокурорів з числа Генеральної прокуратури, САП, додати нових працівників, можемо спільно слідчу групу зробити з НАБУ та інших правоохоронних органів. Також можу у разі встановлення неефективності (розслідування справ – ред.) передати іншому правоохоронному органу для продовження досудового розслідування. Нові повноваження дадуть можливість генпрокурору допомогти або попросити допомогу НАБУ у інших провадженнях, які розслідують, наприклад, ДБР. Це спільна можливість один одному допомагати”, – переконує Кравченко.
Водночас він зазначив, що розширення його повноважень не означає, що справи антикорупційних інституцій будуть направлятися до інших правоохоронних органів у разі їх неефективності.
“Треба неефективність встановити: подивитися, скільки слідчих дій проведено, чи обгрунтовано вони проведені, чи достатня кількість, чи зібрані всі необхідні докази за такий вагомий проміжок часу”, – сказав Кравченко.
За його словами, масової передачі кримінальних проваджень від антикорупційних інституцій до інших правоохоронних органів не буде.
“Забирати масово кримінальні провадження і віддавати іншим органам – ні, цього не буде”, – запевняє Кравченко.
Генпрокурор також розповів про результати сьогоднішньої наради у Президента. За його словами, на зустрічі досягнуто домовленості про те, що керівники правоохоронних органів подадуть свої пропозиції щодо законопроєкту.
“Ми почули… від керівників САП та НАБУ, вони не задоволені цим законопроєктом й вважають, що потрібно внести зміни, щоб повернути ті чи інші повноваження та права. Ми домовились, що кожен буде готувати (пропозиції – ред.). Наприклад, керівник Служби безпеки України також з деякими нормами не був згоден. Тому кожен з керівників правоохоронних органів готує свої заперечення, які він буде подавати до Президента”, – сказав Кравченко.