Бельгія передала Україні 92 млн євро, отриманих від заморожених активів РФ

У п’ятницю, 12 травня, уряд Бельгії підтримав новий пакет допомоги для України на загальну суму 92 млн євро, які отримані від заморожених активів Росії. Про це пише Liga.net з посиланням на сайт бельгійського уряду.

Як зазначається, ця допомога надається в умовах, коли Україна готує свій контрнаступ проти Росії та коли необхідно також підтримувати українське населення.

Загальна сума виділених нових фінансових ресурсів сягає 92 млн євро. Ці кошти – з податкових надходжень, отриманих від російських фінансових активів, заморожених у Бельгії.

Повідомляється, що половина суми, 46 млн євро, призначена для нової військової допомоги: бронетехніки, озброєння та боєприпасів. Очікується, що перші постачання буде здійснено максимально швидко.

Ще 46 млн євро виділяються для підтримки населення України та зміцнення бельгійської дипломатичної присутності. Більшість цієї суми, а саме 24 млн євро належить до збільшення гуманітарної допомоги, яка за погодженням з ООН розподілятиметься великими містами та в зонах бойових дій на освіту, охорону здоров’я та безпеку харчових продуктів.

Сума в обсязі 8 млн євро буде спрямована на відновлення України через фонди ЄІБ та Світового банку, на додаток до сум, що вже були інвестовані з цією метою.

Додаткові інвестиції заплановані для реформування та зміцнення бельгійської дипломатичної мережі в Україні та в усьому регіоні, а також для підвищення безпеки стратегічної інфраструктури України, включаючи її ядерні станції, та для підтримки зусиль Міжнародного кримінального суду у розслідуванні воєнних злочинів Росії в Україні.

Зазначимо, що 5 травня 2023 року повідомлялося, що Бельгія заморозила російські активи вартістю 180 млрд євро і планує направити всі отримані від них відсотки на відновлення України. Торік Бельгія заробила 625 млн євро, оподаткувавши доходи заморожених російських активів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter