Ціну на пальне знизили, але не на усіх заправках

АЗС почали масово знижувати ціни на пальне. В середньому літр 95 подешевшав на сім гривень, а дизпаливо – приблизно п’ять гривень.

Про це йдеться в ТСН.

Ціна пального на українських заправка пішла вниз. Уряд прибрав акциз і знизив ПДВ до 7-ми відсотків. Раніше усі податки і збори складали ледь не половину вартості пального. А Мінекономіки розрахував нову формулу. Згідно неї звичайний бензин не може коштувати більше 33 гривень, дизель не перевищувати позначку в 37. Втім, ціну на заправках знизили не скрізь.

Деякі мережі АЗС публікують на своїх сайтах актуальні карти заправок, які працюють, та обмеження на продаж палива. Але усі підкреслюють, перш за все заправляють паливом авто спецслужб та служб критичної інфраструктури.
“Нам зараз треба, якщо простою мовою, все, що горить”, – каже директор консалтингової Групи А-95 Сергій Куюн.

Щоб пом’якшити удар, уряд поступився екологією на час війни. Дозволили обіг пального Євро 3 і Євро 4.

“Це ще один спосіб наповнити ринок. Є таке, як неконденційний товар, як бракованих товар. Він нормальний, але там якась подряпина. Таке є і в нафтопродуктах. З експлуатаційної точки зору він не впливає ні на що, але він одразу переходить в іншу цінову категорію і на нього немає такого попиту, як на стандартні марки”, – додає Куюн.

Нині увесь ринок пального в Україні нашвидкоруч перебудовується. І за оцінками експертів робить це досить вдало.

Український ринок пального чекає крутий розворот на 180 градусів. Якщо до війни половину від того, чим ми заправляли авто йшло до нас з Білорусі, то тепер лише європейський імпорт. Де не так вже й легко законтракетувати великі партії. Утім перша 1000 тонн розмитнилась на західному кордоні.


211