Основна група розмінування почала роботи – Новини Лозової – ТРК Сігма

Основна група розмінування почала роботи

Сьогодні, 7 липня, 150 саперів за допомогою 47 одиниць техніки почали очищення замінованої технічної території 61 арсеналу.

 

Піротехніки з’їхалися практично з усієї України. Це досвідчені офіцери та прапорщики, говорить начальник відділу піротехнічних робіт департаменту управління рятувальними силами МНС Олександр Багрій, більшість з яких має досвід розмінування новобогданівського полігону. Там тричі, у 2004, 2005 та 2006 роках, через пожежу вибухав військовий арсенал. На сьогодні його територія вже повністю очищена. Ті сапери, які не працювали у Новобогданівці, мають досвід повсякденної піротехнічної роботи, запевняє Олександр Багрій: вони виїжджають на виклики, пов’язані з виявленням вибухівки.

Під час ранкового шикування піротехників благословив священик Свято-Смоленського храму отець Михаїл. Також їх привітали мер Лозової Сергій Степанов та голова району Богдан Рева.

О 8 ранку перші сили зайшли на технічну територію. Цього року вони планують очистити близько 100 га з 247 га усієї площі арсеналу. Знищувати зібрані боєприпаси почнуть з понеділка. Робитимуть це щоденно. За словами піротехніка Олександра Багрія, щоб не потурбувати навколишніх мешканців, за один раз підриватимуть 4-5 тон боєприпасів. Цих вибухів люди не відчуватимуть, обіцяє офіцер.